Osamelá

Autor: Silvia Sokolová | 1.9.2006 o 19:41 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  1040x

Toto lietadielko zlepil pred rokmi chlapec s modrými očami a hlavou plnou otázok. Trvalo to celú večnosť, kým biely model vetroňa vyschol s konečnou platnosťou, aby sa mohol preháňať ponad kučeravú blond hlavu v objatí detského palca a ukazováka.

Adela vie, že hoci má tie dni pred očami v kontúrach ostrejších ako slnečné lúče, ktoré sa jej zabodávajú do tváre, nie sú o nič hmatateľnejšie a ľudsky hrejivé, ako trblietavé roje prachu v lieviku popoludňajšieho svetla. Bezpečne ukrytá medzi krvavo červenými muškátmi premyslela a prespomínala ďalší deň s kolenami pod bradou na okennej doske.

Húževnatý mravec zdoláva prekážky dobiela vyťahaných chĺpkov na predlaktí, Adela fúkne a zoskočí z obloka, bosými nohami odťapká do kuchyne. V záplave omrviniek urobí jedným šmahom ostrov, na ktorý zloží obľúbenú šálku. Hneď ako odráta tri malé kopčeky kávy, doloží aj podšálku a kým zovrie voda, uhládza si vlasy zmotané do drdola na zátylku.

Je prekrásna, keď napína krivky nosa nad pieskovohnedou obručou na čiernej hladine dobrej horkej kávy. Vzápätí s neomylnou pravidelnosťou cinká striebornou lyžičkou na poplach. Proti rytmu príjemne všednej chvíle vzdorovito nadúva prsia, z celej sily vháňa do bránice ťažký horúci vzduch. V rozhodujúcom okamihu nerozhodne spustí napriamené ramená a zapálené srdce uhasí slza, nemý svedok prehratej bitky.

Uprostred popoludnia nad šálkou dobrej čiernej kávy Adela nasmrť unavená.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Čo spája Kmotríka, Výboha či Trnku? Slabosť pre jeden biznis

Skupina najbohatších Slovákov má vyššie ambície ako kaviareň či reštauráciu.

Dobré ráno

Dobré ráno: Covid sa medzi ľudmi bez domova šíri šialenou rýchlosťou

Prvá vlna ich minula, druhá udrela horšie.


Už ste čítali?